Naujienos

Daugiausia gaisrų Lietuvoje kyla dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių

Daugiausia gaisrų Lietuvoje kyla dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių

Sausio ir vasario mėnesiais Lietuvoje dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų kilo per 430 gaisrų. Antroji vieta tenka elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimams. Dėl šios priežasties per šį laikotarpį buvo gesinta per 150 gaisrų. Po to seka neatsargus žmonių elgesys su ugnimi – per 140 gaisrų.

O dėl pašalinio ugnies šaltinio įsiplieskė beveik 100 gaisrų. Šiek tiek mažiau jų sukėlė transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai. Tokių gaisrų kilo per 80. Nors dėl neatsargaus rūkymo Lietuvoje žūstama dažniausiai, bet dėl jo šiais metais per du žiemos mėnesius ugniagesiams teko gesinti gesinti 23 gaisrus. 151 gaisro priežastys dar yra tiriamos.

Ypač šiais metais išaugo gaisrų skaičius kaime. Jų buvo gesinta per 800. Tai didžiausias kaime kilusių gaisrų skaičius šalyje per 5-erius metus. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį jų buvo kilę per 570. Kur kas didesnis kaime ir gaisruose žuvusiųjų skaičius. Iš 28 gyventojų, kurie žuvo gaisre, 20 žuvo kaime kilusių gaisrų metu.

Taip pat skaitykte