Naujienos

Gaisrai miesteliuose ir kaimuose šiemet jau pražudė 42 gyventojus

Gaisrai miesteliuose ir kaimuose šiemet jau pražudė 42 gyventojus

Šiais metais gaisrų statistikos duomenimis, per aštuonis mėnesius kilo 6647 gaisrai. Tai 27,8 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai (kilo 9218 gaisrai). Toks gaisrų skaičius šiemet yra mažiausias per pastaruosius 17 metų. Šiais metais pagal gaisrų statistiką, jų perpus sumažėjo atvirosiose teritorijose – šiemet jų kilo 2429, o pernai – 4526.

Deja, žuvusiųjų gaisruose šiemet daugiau. Jų metu Lietuvoje per aštuonis mėnesius žuvo 57 žmonės, iš jų – du vaikai. Pernai per 8 mėnesius žuvo 51 žmogus. Dažniausiai gaisruose žūsta miestelių ir kaimo gyventojai. Ugnis juose pasiglemžė 42 aukas.

Daugiausia žmonių žuvo antradienį ir trečiadienį (po 11 gyventojų). Tamsiuoju paros metu (nuo 22 val. iki 8 val.) juose žuvo 29 gyventojai. Tragiškiausios mėnesio dienos – 5-oji, 11-oji, 16-oji, 17-oji ir 19-oji (ugnis pasiglemžė po 4 žmonių gyvybes). Gaisruose žuvo 40 vyrų, 11 moterų, o 6 žmonių tapatybė nenustatyta. Žuvusių žmonių amžiaus vidurkis – 60 metų.

Dvidešimt šeši žmonės žuvo dėl neatsargaus rūkymo (pernai per tą patį laikotarpį – 20), po 10 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi ir dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 5 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, po 2 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų ir dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimo. Dar dviejų žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Taip pat skaitykte