Naujienos

Rūpinamasi ne tik gyventojų, bet ir pačių ugniagesių saugumu

Rūpinamasi ne tik gyventojų, bet ir pačių ugniagesių saugumu

Jau ne vieno rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai budi naujose ar atnaujintose komandose. Daugėja turinčių kvėpavimo organų apsaugos aparatus, planuojama įsigyti ir gelbėjimo įrangos. Tarp jų ir Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba. Rūpinimasis ne tik gyventojų, bet ir pačių ugniagesių saugumu – gera paskata joje dirbantiems gaisrininkams.

„Tie geri pokyčiai yra ne tiek mūsų administracijos įdirbis, kiek šios tarnybos vadovo ir pačių ugniagesių nuopelnas,” - teigia Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Galimybės randasi, kai tariamasi, kai ieškoma sprendimų, kaip pagerinti ugniagesių darbo sąlygas, kai organizuojami mokymai, kurių metu gerėja gaisrininkų įgūdžiai bei stiprinama jų parengtis.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai gaisruose jau gali dirbti naudodami kvėpavimo organų apsaugos aparatus, kurie saugo juos nuo įvairių toksinių medžiagų, be to, jie gali ne tik gesinti gaisrą, bet ir eiti į degančio pastato vidų, kad galėtų gelbėti juose esančius žmones. Kvėpavimo organų apsaugos aparatai buvo įsigyti iš rajono savivaldybės skirtų lėšų.

Šio rajono meras A. Kalnius sako, kad džiugu matyti pačių ugniagesių pastangas ir atsakomybę. Gaisrų ar kitų nelaimių atveju jam visada pateikiama išsami informacija apie susidariusią situaciją. Pasak jo, tiek jis pats, tiek rajono gyventojai teigiamai vertina rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos darbą.

Taip pat skaitykte