Naujienos

Vykdomas Lenkijos ir Lietuvos projektas padeda stiprinti Kauno rajono ugniagesių parengtį

Vykdomas Lenkijos ir Lietuvos projektas padeda stiprinti Kauno rajono ugniagesių parengtį

Pradėtas vykdyti antrasis bendras Lietuvos ir Lenkijos ugniagesių projektas Nr. LT-PL-5R-382 „Priešgaisrinių komandų pajėgumų stiprinimas kovojant su pandemijomis ir infekcinėmis ligomis“. Projekto tikslas – didinti saugumą Lietuvos ir Lenkijos pasienio teritorijoje, stiprinant ugniagesių brigadų gebėjimus kovoje su COVID-19 ar kitomis pandemijomis ir plintančiomis infekcijomis, vystant ilgalaikę partnerystę ir bendradarbiavimą suteikiant ugniagesių ir gelbėjimo paslaugas Giby ir Kauno rajono savivaldybėse, gerinant būtinąją infrastruktūrą, įsigyjant reikalingą įrangą ir stiprinant savanorių ugniagesių gebėjimus bendruose mokymuose.

Projekto pradžia 2020-12-01, pabaiga 2022-11-30.

Bendras projekto biudžetas 728 077,96 eurų, ES dalis 618 866,26 eurai.

Projektą įgyvendina: Giby savivaldybė – pagrindinis partneris ir partneris Viešoji įstaiga Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba.

Projekto metu Viešoji įstaiga Kauno rajono priešgaisrinė saugos tarnyba planuoja įsigyti 2 naudotus gaisrinius automobilius ir įmontuoti juose dangos dezinfekcijai skirtas sistemas, 6 kvėpavimo aparatų ir susijusių priemonių komplektus, apsauginės aprangos, pripučiamas dekontaminacijos ir gelbėjimo darbams skirtas palapines, siekiant užtikrinti efektyvesnį priešgaisrinių ir gelbėjimo paslaugų teikimą, savanorių ugniagesių kvalifikacijos ir įgūdžių tobulinimą krizių valdyme Kauno rajone savanoriams ugniagesiams bus organizuojami darbo su kvėpavimo aparatais mokymai, gelbėjimo operacijos demonstracija.

Taip pat skaitykte