Naujienos

Savivaldybių ugniagesių komandos turi būti stiprinamos

Savivaldybių ugniagesių komandos turi būti stiprinamos

Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos vadovas Vytas Kaziliūnas su Vilkaviškio rajono priešgaisrinės tarnybos viršininku Audroniu Stroginiu neseniai susitiko su Vilkaviškio rajono savivaldybės meru Algirdu Neiberka.

V. Kaziliūnas papasakojo apie Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos, vienijančios gaisrinės saugos ir ugniagesybos specialistus veiklą, kuria siekiama gerinti gaisrinę saugą šalyje. Susitikime kalbėtasi apie savivaldybių priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų problemas, tartasi, kaip jas spręsti. Kaip teigė V. Kaziliūnas, savivaldybių ugniagesių komandos turi būti stiprinamos, požiūris į jas atspindi, kiek yra svarbus gyventojų saugumas.

Tarp vardintų problemų akcentuotas labai mažas savivaldybių ugniagesių komandų finansavimas. Būtina atnaujinti ir gaisrinių pastatus, yra didelis gaisrinės įrangos poreikis. Galima tik pasidžiaugti, kad Vilkaviškio rajono savivaldybė ugniagesiams dėmesio nestokoja. Tai viena iš savivaldybių, kuri noriai rūpinasi jų išlaikymu.

Savivaldybės vadovas A. Neiberka pažymėjo, kad rugsėjo mėnesį atkeliaus iš Vokietijos įsigytas ugniagesių automobilis. Pora automobilių įsigyta ankstesniais metais.

Mero teigimu, savivaldybių ugniagesių komandos turi išlikti, todėl ir ateityje bus rūpinamasi ugniagesių poreikiais.

Taip pat skaitykte